O nas

Serdecznie witamy na internetowej stronie naszej domowej hodowli "Lupus Fortunatus",
psów zaprzęgowych rasy SIBERIAN HUSKY

Zaczęło się od wieloletniej tęsknoty za psem (nasze rodzinne domy nie wyobrażały sobie psich mieszkańców) i pytania "jaki to powinien być pies?".
Tu kilka uwag co do wagi problemu wyboru psa. Jeżeli chcemy aby nasz pies był szczęśliwy i nie był dla nas przykrym obowiązkiem to dużo wcześniej, przed jego zakupem, powinniśmy określić swój człowieczy tryb życia i do niego dobrać odpowiedniego psa, który będzie się charakteryzował predyspozycjami zgodnymi z naszymi oczekiwaniami. Pamiętajmy, że sprawiając sobie psa (a także inne zwierzęta) to my stajemy się w pełni odpowiedzialni za niego, za jego szczęśliwe życie. W Polsce jest dostępna liczna literatura, z której można dowiedzieć się wiele o wielu rasach psów.

W 2006 roku zapadła decyzja, że będzie to w naszym wypadku suczka siberian husky. Była ona podyktowana tym że:
- bardzo lubimy piesze wycieczki
- jeździmy na rowerze i na nartach
- psy huskie są łagodne do ludzi i lubią dzieci
- huskie lubią ciągnąć (psy zaprzęgowe).

Było też kilka obaw, wynikały one z powszechnych mitów, które okazały się na szczęście nie prawdziwe, a mianowicie:
- husky nie może mieszkać w mieszkaniu
- husky niszczy wszystko gdy zostaje sam w domu
- husky ucieka - to niestety prawda trzeba temu zaradzić
- husky niczego się nie nauczy.

Gdy zapadła decyzja o rasie były dwie możliwości:
- bierzemy psa "w typie" husky ze schroniska
- kupujemy szczeniaka rasowego z zarejestrowanej hodowli.

Szybko zdecydowaliśmy się na wariant droższy, wybraliśmy hodowlę i po wpłaceniu zaliczki czekaliśmy na ukochaną sunię około 18 miesięcy. W styczniu 2010 roku przyjechała do nas 8 tygodniowa suczka Bliss, po naszemu Emi.
Psica rosła, brała udział w naszym życiu. Stała się piękną i silną suczką. Od trzeciego miesiąca życia jeździła na Wystawy Psów Rasowych i zdobyła uprawnienia hodowlane.

W 2011 roku zarejestrowaliśmy naszą hodowlę w Związku Kynologicznym w Polsce i otrzymaliśmy przydomek "Lupus Fortunatus FCI" (nr 607/11).

W tym czasie spotkaliśmy innych właścicieli psów zaprzęgowych, głównie siberian husky, ale nie tylko i założyliśmy Klub Psich Zaprzęgów "Sfora Wrocław". Dzięki temu nasze psy mają możliwość regularnie uczestniczyć w tym co uwielbiają - ciągnąc zaprzęg.

Z naszymi psami systematycznie jeździmy na górskie wycieczki oraz wyprawy rowerowe i narciarskie. Jest to fantastyczna przygoda przeżywana z naszymi czworonogami.

10 listopada 2012 roku Emi doczekała się potomstwa. Urodziła pięć szczeniąt: 3 pieski i 2 suczki. Dzielnie je wykarmiła i wychowała. W naszej hodowli została jej córka Sara, która jest również suką hodowlaną. Od tego czasu mamy dwie suczki, które aktywnie biorą udział w naszym życiu.